Zapisz się na newsletter i bądź zawsze na bieżąco!
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, w tym informacji o rabatach i promocjach od Bookolika Sp. z o.o. z siedzibą Al. Jana Pawła II 43A/37B, 01-001 Warszawa zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
Dzień Dziecka to wyjątkowy czas, kiedy możemy okazać naszą miłość i troskę najmłodszym członkom naszych rodzin. Szukając idealnego prezentu, warto zastanowić się nad czymś, co nie tylko dostarczy dzieciom radości, ale także rozbudzi ich wyobraźnię i pasję do czytania. Książki stanowią doskonały wybór pod tym względem, a wydawnictwo Bookolika oferuje niezwykłe dzieła, które zachwycą zarówno małych jak i dużych czytelników. W tym artykule przedstawiamy, dlaczego książki z tego wydawnictwa są doskonałym prezentem na Dzień Dziecka.
Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodzicami. Wartościowe, wspólne chwile, kiedy nikogo nic nie rozprasza, są dla wszystkich niezwykle cenne. Jednym z niezastąpionych sposobów, by to osiągnąć, jest czytanie.
Wartość czytania jest niewątpliwie faktem. Wiemy, że wszechstronnie rozwija oraz jak bardzo ważne jest, by zachęcać dziecko do obcowania z książkami. Jednak w dobie wszechobecnych ekranów nie jest to łatwe.
Czytanie książek dziecku jest jednym z kluczowych elementów wychowania nastawionego na zdrowy, zrównoważony rozwój. Pomaga w nauce mówienia, ćwiczeniu pamięci oraz koncentracji, pobudza wyobraźnię i ciekawość. Co nie oczywiste, wpływa także na świat emocji oraz na relacje z innymi. Nikt nie zaprzeczy, że jest bardzo potrzebne. Natomiast nie zawsze łatwe do wykonania.
W ten jesienno-zimowy czas, kiedy dni są coraz krótsze, a na zewnątrz zimno i mokro, spędzamy więcej czasu w domu. Jak można umilić sobie i dzieciom te chwile? Oczywiście wspólnym czytaniem.
Czytanie to podstawowa umiejętność, bez której dalszy rozwój człowieka może być bardzo utrudniony. Nauka czytania dla dzieci rozpoczyna się w szkole i jest bardzo ważnym etapem kształcenia. Dziecko, które dobrze ją opanuje, będzie osiągało lepsze wyniki w nauce oraz będzie sobie lepiej radziło poza szkołą.
Dzieci, które uczą się pisania literek, mają niełatwe zadanie do wykonania. Jako rodzice możemy im to zadanie trochę ułatwić, nie tylko pozytywnymi zachętami, ale również poświęcając uwagę bardziej technicznym aspektom.
Celem rodziców jest wychowanie mądrego, dobrego i szczęśliwego człowieka, takiego, który potrafi podejmować samodzielnie decyzje, radzić sobie z trudnymi sytuacjami, mającego wewnętrzną motywację do stawiania sobie wyzwań oraz nawiązującego prawidłowe relacje z innymi ludźmi. Jednak rodzice często zwyczajnie nie wiedzą, jak tego dokonać. Nikt nie uczy tego w szkole, a doświadczenia wyniesione z domu rodzinnego mogą nie współgrać z ich punktem widzenia.
W pierwszych latach swojego życia dziecko rozwija się bardzo intensywnie. Wspierając je w nauce nowych umiejętności, nie można zapominać o inteligencji emocjonalnej. Zdolność rozpoznawania emocji oraz radzenia sobie z nimi jest niezwykle ważna, ponieważ wpływa na całe życie człowieka.
Kreatywność to jedna z najbardziej cenionych cech u ludzi. Według definicji oznacza umiejętność stworzenia czegoś nowego, oryginalnego, pomysłowość i twórczość. Wbrew obiegowej opinii, nie jest to wyłącznie domena artystów.
Świat ludzkich emocji, od setek lat, cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród naukowców czy badaczy, ale również filozofów, artystów i poetów. Nasze życie emocjonalne stało się także popularnym przedmiotem badań psychologicznych w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.
Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko było śmiałe i przebojowe – nie lubimy kiedy nasze dzieci się boją, ponieważ żyjemy w społeczeństwie przepełnionym awersją do strachu. Mimo to strach jako taki jest przecież pożyteczny – ostrzega przed niebezpieczeństwem i pomaga wydostać się z opresji.