POCZEKAJ
Zapisz się na newsletter i bądź zawsze na bieżąco!
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, w tym informacji o rabatach i promocjach od Bookolika Sp. z o.o. z siedzibą Al. Jana Pawła II 43A/37B, 01-001 Warszawa zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
koszyk (0)
Home / Wiek 4-6 lat / edukacja
Promocje
Nowości
Bestsellery
Zapowiedzi
Audiobooki
Ebooki
Autorzy:

Wiek 4-6 lat - edukacja

Zadania dla 4 latka
Edukacja i zabawa w formie książek aktywnościowych, wprowadzających i utrwalających wiedzę. Elementarze z tej serii dostarczają mądrą aktywność dzieci 2, 3, 4 i 5-letnich.  Są wsparciem dla rodziców, w motywowaniu dziecka do poznawania, sprawdzania, odpowiadania na pytania. Pomoc dla tych, którym zależy na postępach ich pociech i radosnego przygotowaniu ich do dalszego rozwoju szkolnego. W ramach serii znajdują się tytuły rozwijające: logiczne myślenie, ćwiczenia na koncentrację i koordynację, ćwiczenia na poszerzanie zasobu słów, ćwiczenia na  wypowiadanie się, nauka orientacji przestrzennej, kształtów, kolorów, zdrowego żywienia, zasad higieny. Seria pozwala dzieciom w wieku przedszkolnym na pożyteczne spędzenie czasu w domu, w przedszkolu, na wakacjach, w czasie podróży. Jest wsparciem dla opiekunów, rodziców, dziadków.
Cena: 24.99 16.25 zł
Elementarz 5 latka z ćwiczeniami - zadania
Edukacja i zabawa w formie książek aktywnościowych, wprowadzających i utrwalających wiedzę. Elementarze z tej serii dostarczają mądrą aktywność dzieci 2,3,4 i 5-letnich.  Są wsparciem dla rodziców, w motywowaniu dziecka do poznawania, sprawdzania, odpowiadania na pytania. Pomoc dla tych, którym zależy na postępach ich pociech i radosnego przygotowaniu ich do dalszego rozwoju szkolnego. W ramach serii znajdują się tytuły rozwijające: logiczne myślenie, ćwiczenia na koncentrację i koordynację, ćwiczenia na poszerzanie zasobu słów, ćwiczenia na  wypowiadanie się, nauka orientacji przestrzennej, kształtów, kolorów, zdrowego żywienia, zasad higieny. Seria pozwala dzieciom w wieku przedszkolnym na pożyteczne spędzenie czasu w domu, w przedszkolu, na wakacjach, w czasie podróży. Jest wsparciem dla opiekunów, rodziców, dziadków.
Cena: 24.99 16.25 zł
Dinozaury świata. 200 ciekawostek.
"Dinozaury świata. 200 ciekawostek" to pełen przygód przewodnik po świecie prehistorycznych gigantów, stworzony specjalnie dla młodych odkrywców. Ta kolorowa, bogato ilustrowana książka zabierze dzieci w niezapomnianą podróż w czasie, gdzie poznają dinozaury w niezwykle interesujący i atrakcyjny sposób.
Cena: 39.99 25.99 zł
Wycinanki. Na wsi.
„Edukacja w domu - Wycinanki” wspomaga rozwój przedszkolaków i dzieci 6, 7-letnich przygotowując i utrwalając ich umiejętności manualne, koncentrację i kreatywność. Jest doskonałym materiałem do pracy samodzielnej lub przy wsparciu osoby dorosłej.
Cena: 14.99 8.99 zł
Wycinanki. W mieście.
„Edukacja w domu - Wycinanki” wspomaga rozwój przedszkolaków i dzieci 6, 7-letnich przygotowując i utrwalając ich umiejętności manualne, koncentrację i kreatywność. Jest doskonałym materiałem do pracy samodzielnej lub przy wsparciu osoby dorosłej.
Cena: 14.99 8.99 zł
Koncentracja i uważność. Ćwiczenie ręki i głowy.
Książka edukacyjna, aktywnościowa, która rozwija i utrwala umiejętności manualne przygotowujące do pisania i liczenia, umiejętność porównywania, ćwiczą spostrzegawczość, wytrwałość i koncentrację. 
Cena: 21.99 11.00 zł
Zwierzęta świata. 200 ciekawostek.
Dlaczego bobry budują tamy? Dlaczego tygrysy mają pasiaste futro? Dlaczego wilki wyją nocą? Jak nietoperze latają w ciemności? W jaki sposób wąż połyka zwierzę większe od siebie? Fascynujący świat zwierząt w pytaniach i odpowiedziach. 
Cena: 39.99 25.99 zł
Zabawy edukacyjne 4latka. Wielka Akademia.
Edukacja i zabawa w formie książek aktywnościowych, wprowadzających i utrwalających nowe umiejętności przybliżające dziecko do nauki w szkole. Tytuły z tej serii proponują mądrą aktywność dzieci 2,3,4-letnich.  Są wsparciem dla rodziców, w motywowaniu dziecka do poznawania, sprawdzania, odpowiadania na pytania. Pomoc dla tych, którym zależy na postępach ich pociech i radosnego przygotowaniu ich do dalszego rozwoju szkolnego.
Cena: 12.99 7.99 zł
Co w brzuchu piszczy? Ciało człowieka.
Wszystko co chcesz wiedzieć o swoim ciele znajdziesz w tej pięknie wydanej książce. "Co w brzuchu piszczy" to kompendium z dużą dozą dobrego humoru.
Cena: 39.99 29.99 zł
Świat robali.
„Świat robali" to fascynująca podróż do mikroskopijnego świata, który tętni życiem tuż pod naszymi stopami. To niezwykłe wprowadzenie do fascynującego świata przyrody, które rozbudza ciekawość i zachęca do odkrywania otaczającego nas świata.  
Cena: 34.99 26.99 zł

Zadania dla przedszkolaka, nauka liter - Księgarnia Bookolika

Nauka liter – czyli edukacyjne zadania dla przedszkolaka

Często uznaje się, że dzieci powinny poznawać literki dopiero mając 5-6 lat, ponieważ nauka alfabetu to niejako wstęp. Tak naprawdę, już od najmłodszych lat podczas gier i zabawa warto wprowadzać elementy, które zahaczają o naukę literek, ponieważ to pozwoli znacznie szybciej układać je w całe wyrazy. Po czasie nauka czytania oraz układania liter w kolejności alfabetycznej będzie o wiele łatwiejsza i bezstresowa.

Nauka liter – kiedy zacząć uczyć swoje dziecko?

Nauka liter jest bardzo ważna, ponieważ to przyda się dziecko w szkole, ponieważ ta umiejętność w przedszkolu będzie dawała im sporą satysfakcję, czy to odczytując napisy na książeczkach, na tablicach reklamowych, a już szczególnie potrafiąc napisać swoje imię. Dzieci do szóstego roku życia uczą się bardzo szybko, dlatego warto z tego skorzystać.

Nie ma określonych ram odnośnie tego, kiedy powinniśmy uczyć swoje dziecko literek. Najlepszy momentem okazuje się być ten, kiedy dziecko zaczyna wykazywać tym większe zainteresowanie, a to np. w sytuacji, gdy dopytuje o litery, które znajdują się w książeczce, bądź też będzie chciało spróbować napisać swoje imię. Nauka liter może odbywać się nawet przy pomocy zabawek.

Bardzo sławna i ceniona pedagog znana na całym świecie – Maria Montessori, której techniki nauczania stosowane są także w Polsce dostrzegła, że dzieci od 3 do 6 roku życia mogą nauczyć się czytać w 2-3 miesiące, a te po 6 roku będą potrzebować nawet dwóch lat. Wielu rodziców samodzielnie dostrzeże, że już dwuletnie dzieci zaczynają w pewien sposób interesować się literami. Bardzo ważne jest zatem to, aby owe zainteresowanie w odpowiedni sposób wykorzystywać.

Nauka liter mojego dziecka – jak do tego podejść?

Kluczowe jest to, aby nie zmuszać dziecka do nauki, ponieważ to może stać się codziennym i bardzo przykrym obowiązkiem. Literki znajdują się na wielu zabawkach oraz dziecięcych gadżetach. Co więcej: A, B oraz C to litery, które umieszczane są już na zabawkach dla maluszków mających zaledwie 3 miesiące. Wplatając w to element zabawy, nauka liter dla dziecka będzie czymś nieprzymuszonym i przyjmie formę zabawy. Dodatkowo, zabawa tego typu będzie przynosiła im mnóstwo frajdy. Zapamiętywanie oraz utrwalanie Luter nie jest w takim przypadku koniecznością, która znana jest ze szkolnych zajęć, a bardziej elementem ciekawego poznawania przez dziecko otaczającego go świata.

Ciekawym, a co najważniejsze – skutecznym sposobem na naukę literek jest gra, która polega na poszukiwaniu w otoczeniu np. literki D. Taka zabawa może być zorganizowana w domu, ale znacznie ciekawsze okazuje się na spacerze, czy też podczas dłuższej podróży, kiedy niestety istnieje duże ryzyko nudy.

Kolejnym przykładem będzie też zabawa, która polega na tworzeniu liter samodzielnie przez malucha. Zadaniem dziecka jest tutaj szukanie skojarzeń, np. z literą S, którą mu wcześniej pokażemy. Bazując już na tym przykładzie, dziecko może takiej literze dorysować oczka oraz język, pokolorować ją odpowiednim kolorem, a wówczas będzie ona przypominała węża.

Promocje, nowości i oferty specjalne wprost na Twój e-mail.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, w tym informacji o rabatach i promocjach od Bookolika Sp. z o.o. z siedzibą Al. Jana Pawła II 43A/37B, 01-001 Warszawa zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
bądź na bieżąco z promocjami, nowościami i konkursami,
otrzymuj zniżki przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.
Śledź nas na: