Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku "Akceptuj wszystkie" oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.
Zezwól na:
Niezbędne Wszystkie
Zezwalam
POCZEKAJ
Zapisz się na newsletter i bądź zawsze na bieżąco!
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, w tym informacji o rabatach i promocjach od Bookolika Sp. z o.o. z siedzibą Al. Jana Pawła II 43A/37B, 01-001 Warszawa zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
koszyk (0)
Home / Rozwój osobisty / Związki, rodzina / Zostać czy odejść. Jak obronić siebie w relacji z narcyzem?
Zostać czy odejść. Jak obronić siebie w relacji z narcyzem?Zostać czy odejść. Jak obronić siebie w relacji z narcyzem? - zdjęcie nr 2Zostać czy odejść. Jak obronić siebie w relacji z narcyzem? - zdjęcie nr 3Zostać czy odejść. Jak obronić siebie w relacji z narcyzem? - zdjęcie nr 4

Zostać czy odejść. Jak obronić siebie w relacji z narcyzem?

Autor: Dr Ramani Durvasula
Ilustracje:
Cena: 29.99 zł   39.99 zł
Wysyłka: 24 godziny + czas dostawy
0 / 0
Seria:
Wydawnictwo:
Bookolika
Data premiery:
16-04-2024
Ilość stron:
328
Rodzaj oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Inne książki tego autora
Inne książki z tej serii
Znasz ten produkt? Podziel się opinią
W magazynie pozostało: 96 sztuk
Wysyłka: 24 godziny
Cena: 29.99 zł   39.99 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 39.99 zł
dodaj do ulubionych
Koszt dostawy
Do darmowej dostawy pozostało 40.01 zł
Masz pytania odnośnie produktu, procesu zakupów?
Napisz do nas:
wydawnictwo@bookolika.pl
lub zadzwoń
+48 783 002 983
W pakiecie taniej

Narcyzm, rozumiany jako współczesna epidemia, nieustannie zyskuje na sile, wprowadzając do relacji międzyludzkich trudne wyzwania. Narcyzi, choć mogą wydawać się atrakcyjni zewnętrznie, ukrywają pustkę wewnętrzną, charakteryzując się kontrolującym i manipulacyjnym zachowaniem, uprzywilejowaniem, próżnością i brakiem empatii. Kiedy w związku pojawia się osoba narcystyczna, dynamika relacji może stać się szczególnie trudna. Cechy narcyza, takie jak skłonność do manipulacji i brak zdolności do empatycznego rozumienia innych, mogą sprawić, że partner czuje się zdezorientowany, sfrustrowany i samotny.

Toksyczny związek z narcyzem – czy warto?

Bycie w związku z toksycznym partnerem, którego zachowanie nosi znamiona narcyzmu, oznacza często znajdowanie się w ciągłym stanie niepewności i walki o utrzymanie własnej wartości. Toksyczna osoba w związku, manipulując i wykorzystując swoją charyzmę, może prowadzić do powolnego niszczenia samopoczucia emocjonalnego i psychicznego swojego partnera. W takich warunkach odejście może wydawać się jedyną zdrową opcją, choć nierzadko różne okoliczności - jak obowiązki rodzinne, stabilność finansowa, wartości religijne, czy głębokie uczucia - sprawiają, że decyzja ta staje się niezwykle trudna.

Osobowość narcystyczna a związki

Dr Ramani Durvasula w swojej książce "Zostać czy odejść" rzuca światło na trudną problematykę związków z osobami o osobowości narcystycznej. Autorka nie tylko identyfikuje symptomy i mechanizmy działania narcyzów, ale także dostarcza praktycznych narzędzi do radzenia sobie w tak skomplikowanych relacjach. Książka ta stanowi podręcznik przetrwania w świecie patologicznego narcyzmu, oferując realistyczny plan działania, który umożliwia odzyskanie własnego "ja", uzdrowienie emocjonalne i budowanie autentycznego życia, niezależnie od decyzji o pozostaniu w związku czy jego zakończeniu.

Toksyczny partner, toksyczna partnerka i ich wpływ na nasze życie

Podkreślając znaczenie świadomości cech narcystycznych i ich wpływu na związki, "Zostać czy odejść" pomaga zrozumieć, jak toksyczny związek i osoba toksyczna w związku mogą wpływać na nasze życie. Poruszając kwestie związane z osobowością narcystyczną i jej konsekwencjami dla relacji, Dr Durvasula daje czytelnikom klucz do lepszego rozumienia siebie i swoich relacji, wskazując drogę do pełniejszego i zdrowszego życia.


„Zadowalające bliskie relacje wymagają – od obojga partnerów – umiejętności nawiązywania i utrzymywania intymności, empatii, otwartości oraz wzajemnej i responsywnej komunikacji. Narcyz po prostu nie może zapewnić tych podstawowych relacji. Ta książka jest ostatecznym przewodnikiem przetrwania dla tych, którzy muszą poruszać się po tym pełnym wyzwań uczuciowym krajobrazie i zawiera uczciwe spojrzenie na to, czego mogą się spodziewać i jak odzyskać siły”.

— Pamela Regan, Ph.D., autorka The Mating Game i Close RelationshipsO autorce


Doktor Ramani Durvasula, psycholożka kliniczna, prowadzi prywatną praktykę w Santa Monica w Kalifornii i jest profesorką psychologii na California State University w Los Angeles, gdzie w 2012 roku została wyróżniona za wybitne osiągnięcia. Jej badania nad zaburzeniami osobowości i zdrowiem od dziesięciu lat finansuje National Institutes of Health. Napisała You Are WHY You Eat: Change Your Food Attitude, Change Your Life, jest autorką szeroko recenzowanych artykułów i współautorką książek, wygłosiła wiele referatów na konferencjach naukowych. Doktor Durvasula jest współgospodynią programów Oxygen „My Shopping Addiction” [Jestem zakupoholiczką], występowała też w serialach kanałów Bravo, Lifetime Movie Network, National Geographic, History Channel, Discovery Science oraz Investigation Discovery. Jest komentatorką niemal wszystkich sieci telewizyjnych, radiowych i prasowych, udziela się także w Internecie. Magazyn „Muses and Visionaries” regularnie zamieszcza jej felietony w dziale „On the Couch with Dr. Ramani” [Na kozetce u doktor Ramani]. W badaniach i praktyce klinicznej zajmuje się głównie zaburzeniami osobowości, pracuje z kobietami i mężczyznami, którzy muszą sobie radzić z tymi problemami jako partnerzy, pracodawcy, rodzice i przyjaciele. Doktor Durvasula to wyjątkowa specjalistka w tej dziedzinie, wykładowczyni, klinicystka, badaczka, autorka, komentatorka i matka. Mieszka w Beverly Hills w Kalifornii wraz z dwiema córkami.

 

Napisz receznję
Oceń produkt:
Dodaj
Opinie Klientów