POCZEKAJ
Zapisz się na newsletter i bądź zawsze na bieżąco!
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, w tym informacji o rabatach i promocjach od Bookolika Sp. z o.o. z siedzibą Al. Jana Pawła II 43A/37B, 01-001 Warszawa zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
koszyk (0)
Home / Rozwój osobisty / Motywacja, psychologia / Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś.
Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś.Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś. - zdjęcie nr 2Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś. - zdjęcie nr 4

Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś.

Autor: Maria Król-Fijewska
Ilustracje:
Cena: 20.00 zł   39.99 zł
Wysyłka: 24 godziny + czas dostawy
0 / 0
Seria:
Wydawnictwo:
Bookolika
Data premiery:
16-05-2023
Ilość stron:
152
Rodzaj oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Inne książki tego autora
Inne książki z tej serii
Znasz ten produkt? Podziel się opinią
W magazynie pozostało: 99 sztuk
Wysyłka: 24 godziny
Cena: 20.00 zł   39.99 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 23.99 zł
dodaj do ulubionych
Koszt dostawy
Do darmowej dostawy pozostało 50.00 zł
Masz pytania odnośnie produktu, procesu zakupów?
Napisz do nas:
wydawnictwo@bookolika.pl
lub zadzwoń
+48 783 002 983
W pakiecie taniej

 

Czternaście lekcji, które zmienią Twoje życie na lepsze!

 

Nowe zaktualizowane wydanie kultowego poradnika!

Mała książka, która może wiele zmienić i waży tyle, co perspektywa lepszego życia: z samym sobą i z innymi! Bo o to właśnie chodzi w 14 wykładach, a raczej konkretnych, popartymi przykładami lekcjach, jak komunikować się i porozumieć: z naszym wewnętrznym “ja” i ze światem zewnętrznym, by przeżyć życie jak najpełniej, w zgodzie z nami "od środka" i w porozumieniu - z partnerem/partnerką, znajomymi, nieznajomymi, a nawet z grupą, która zdaje się być przeciwko nam.

  • Czym różni się asertywność od zachowania agresywnego i uległego?
  • W jaki sposób powiązana jest głęboko z poczuciem własnej godności i szacunkiem dla samego siebie?
  • Od jakich okoliczności zależy?
  • Co uniemożliwia nam bycie sobą?
  • Czy można być asertywnym w związku?
  • Dlaczego gniew jest bezcennym darem człowieka?

I wreszcie - jak uspokoić wewnętrznego krytyka, by stać się asertywnym i łagodnym wobec samego siebie? - to ledwie początek pytań, na jakie uzyskujemy odpowiedź, by poprzez kolejne lekcje nauczyć się najważniejszego: jak wziąć odpowiedzialność za kształt swoich relacji z otoczeniem.

Podstawą koncepcji zachowań asertywnych jest przekonanie, że człowiek nie tylko ma prawo wybrać, jak chce żyć (o ile nie krzywdzi tym innych), lecz również – iż jest to możliwe do wykonania i zależy przede wszystkim od niego samego. Dlatego autorka uczy nas kolejno m.in.: jak mówić "nie", jak radzić sobie z sytuacjami oceniania, w jaki sposób reagować na krytykę, by nie czuć, że to rodzaj wyroku, jak naturalnie i bez skrępowania przyjmować pochwały, dlaczego nie należy wstydzić się zakłopotania, jak radzić sobie z poczuciem winy albo krzywdy, albo czy właściwe jest wyrażanie gniewu.

Kapitalne znaczenie ma tu fakt, że na wszystko dostajemy przykłady konkretnych sytuacji i rozmów, prowadzonych w sposób asertywny i nieasertywny, teoria łączy się więc z niezbędną praktyką.

O Autorce:

Maria (Majka) Król-Fijewska: Psycholożka kliniczna. Psychoedukacją i psychoterapią zajmuje się od 1980 roku. Jest autorką polskiej wersji treningu asertywności, łączącego pracę nad zachowaniem z elementami doświadczeniowymi. Prowadzi psychoterapię w podejściu humanistyczno – doświadczeniowym, zajmuje się edukacją i superwizją terapeutów i trenerów. Współzałożycielka Ośrodka Intra. Wykłada w szkole Psychoterapii Intry, gdzie jest odpowiedzialna za program. Autorka książek m.in. „ Tam i stamtąd. Psychologiczne mechanizmy uzależnienia od alkoholu”, „Stanowczo, łagodnie, bez lęku”, „Trening asertywności”, oraz wraz z Piotrem Fijewskim: „Asertywność menedżera”, „Zaklęcie na bycie sobą”, „Nieobecni”. Pod jej redakcją powstała książka monograficzna „Doświadczanie a psychoterapia”. Przez wiele lat związana z magazynem „Charaktery”, gdzie opublikowała szereg artykułów. Ma męża, 4 dzieci i 6 wnuków. Mieszka pod Warszawą. Jest panią psa Tazariusza.

Napisz receznję
Oceń produkt:
Dodaj
Opinie Klientów