Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku "Akceptuj wszystkie" oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.
Zezwól na:
Niezbędne Wszystkie
Zezwalam
POCZEKAJ
Zapisz się na newsletter i bądź zawsze na bieżąco!
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, w tym informacji o rabatach i promocjach od Bookolika Sp. z o.o. z siedzibą Al. Jana Pawła II 43A/37B, 01-001 Warszawa zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
koszyk (0)
Home / Rozwój osobisty / Motywacja, psychologia / Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś.
Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś.Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś. - zdjęcie nr 2Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś. - zdjęcie nr 4

Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś.

Autor: Maria Król-Fijewska
Ilustracje:
Cena: 22.65 zł   29.99 zł
Wysyłka: 24 godziny + czas dostawy
0 / 0
Seria:
Wydawnictwo:
Bookolika
Data premiery:
16-05-2023
Ilość stron:
152
Rodzaj oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Inne książki tego autora
Inne książki z tej serii
Znasz ten produkt? Podziel się opinią
W magazynie pozostało: 88 sztuk
Wysyłka: 24 godziny
Cena: 22.65 zł   29.99 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 29.99 zł
dodaj do ulubionych
Koszt dostawy
Do darmowej dostawy pozostało 47.35 zł
Masz pytania odnośnie produktu, procesu zakupów?
Napisz do nas:
wydawnictwo@bookolika.pl
lub zadzwoń
+48 783 002 983
W pakiecie taniej

 

Czternaście lekcji, które zmienią Twoje życie na lepsze!

 

Nowe zaktualizowane wydanie kultowego poradnika!

Mała książka, która może wiele zmienić i waży tyle, co perspektywa lepszego życia: z samym sobą i z innymi! Bo o to właśnie chodzi w 14 wykładach, a raczej konkretnych, popartymi przykładami lekcjach, jak komunikować się i porozumieć: z naszym wewnętrznym “ja” i ze światem zewnętrznym, by przeżyć życie jak najpełniej, w zgodzie z nami "od środka" i w porozumieniu - z partnerem/partnerką, znajomymi, nieznajomymi, a nawet z grupą, która zdaje się być przeciwko nam.

  • Czym różni się asertywność od zachowania agresywnego i uległego?
  • W jaki sposób powiązana jest głęboko z poczuciem własnej godności i szacunkiem dla samego siebie?
  • Od jakich okoliczności zależy?
  • Co uniemożliwia nam bycie sobą?
  • Czy można być asertywnym w związku?
  • Dlaczego gniew jest bezcennym darem człowieka?

I wreszcie - jak uspokoić wewnętrznego krytyka, by stać się asertywnym i łagodnym wobec samego siebie? - to ledwie początek pytań, na jakie uzyskujemy odpowiedź, by poprzez kolejne lekcje nauczyć się najważniejszego: jak wziąć odpowiedzialność za kształt swoich relacji z otoczeniem.

Podstawą koncepcji zachowań asertywnych jest przekonanie, że człowiek nie tylko ma prawo wybrać, jak chce żyć (o ile nie krzywdzi tym innych), lecz również – iż jest to możliwe do wykonania i zależy przede wszystkim od niego samego. Dlatego autorka uczy nas kolejno m.in.: jak mówić "nie", jak radzić sobie z sytuacjami oceniania, w jaki sposób reagować na krytykę, by nie czuć, że to rodzaj wyroku, jak naturalnie i bez skrępowania przyjmować pochwały, dlaczego nie należy wstydzić się zakłopotania, jak radzić sobie z poczuciem winy albo krzywdy, albo czy właściwe jest wyrażanie gniewu.

Kapitalne znaczenie ma tu fakt, że na wszystko dostajemy przykłady konkretnych sytuacji i rozmów, prowadzonych w sposób asertywny i nieasertywny, teoria łączy się więc z niezbędną praktyką.

O Autorce:

Maria (Majka) Król-Fijewska: Psycholożka kliniczna. Psychoedukacją i psychoterapią zajmuje się od 1980 roku. Jest autorką polskiej wersji treningu asertywności, łączącego pracę nad zachowaniem z elementami doświadczeniowymi. Prowadzi psychoterapię w podejściu humanistyczno – doświadczeniowym, zajmuje się edukacją i superwizją terapeutów i trenerów. Współzałożycielka Ośrodka Intra. Wykłada w szkole Psychoterapii Intry, gdzie jest odpowiedzialna za program. Autorka książek m.in. „ Tam i stamtąd. Psychologiczne mechanizmy uzależnienia od alkoholu”, „Stanowczo, łagodnie, bez lęku”, „Trening asertywności”, oraz wraz z Piotrem Fijewskim: „Asertywność menedżera”, „Zaklęcie na bycie sobą”, „Nieobecni”. Pod jej redakcją powstała książka monograficzna „Doświadczanie a psychoterapia”. Przez wiele lat związana z magazynem „Charaktery”, gdzie opublikowała szereg artykułów. Ma męża, 4 dzieci i 6 wnuków. Mieszka pod Warszawą. Jest panią psa Tazariusza.

Napisz receznję
Oceń produkt:
Dodaj
Opinie Klientów