Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku "Akceptuj wszystkie" oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.
Zezwól na:
Niezbędne Wszystkie
Zezwalam
POCZEKAJ
Zapisz się na newsletter i bądź zawsze na bieżąco!
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, w tym informacji o rabatach i promocjach od Bookolika Sp. z o.o. z siedzibą Al. Jana Pawła II 43A/37B, 01-001 Warszawa zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
koszyk (0)
Home / Wiek 7-9 lat / edukacja / Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową.
Elementarz do nauki czytania sylabamiElementarz do nauki czytania sylabami - zdjęcie nr 2Elementarz do nauki czytania sylabami - zdjęcie nr 3Elementarz do nauki czytania sylabami - zdjęcie nr 4

Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową.

Autor: Monika Majewska
Ilustracje: MM
Cena: 14.45 zł   24.99 zł
Wysyłka: 24 godziny + czas dostawy
0 / 0
Seria:
Wydawnictwo:
Bookolika
Data premiery:
9-09-2022
Ilość stron:
96
Rodzaj oprawy:
miękka
Inne książki tego autora
Inne książki z tej serii
Znasz ten produkt? Podziel się opinią
W magazynie pozostało: 16 sztuk
Wysyłka: 24 godziny
Cena: 14.45 zł   24.99 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 14.49 zł
dodaj do ulubionych
Koszt dostawy
Do darmowej dostawy pozostało 55.55 zł
Masz pytania odnośnie produktu, procesu zakupów?
Napisz do nas:
wydawnictwo@bookolika.pl
lub zadzwoń
+48 783 002 983
W pakiecie taniej

Elementarz – nauka czytania metodą sylabową

To elementarz, który uczy czytać bazując na metodzie sylabowej. Będzie to zdecydowanie najlepsza pozycja dla tych dzieci, które chcą poczynić swoje pierwsze kroki w nauce czytania, składania liter w wyrazy, a te kolejno w zdania.

Warto wiedzieć, że metoda sylabowa zwana jest także metodą symultaniczno-sekwencyjną bądź krakowską. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, na czym ona dokładnie polega, a także jak bardzo wymierne korzyści dla malucha jest w stanie przynieść.

Czym jest sylabowa nauka czytania dla dziecka?

Korzystający z tej metody rodzice, nauczyciele, a w szczególności same dzieci nie wiedzą często, że ten sposób nauki czytania został opracowany już dawno przez logopedów. Korzystają z niej liczni logopedzi, którzy na co dzień pracują z najmłodszymi. To dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, ale też te, które przejawiają pewne problemy w procesie nauki czytania np. są zagrożone dysleksją. Należy podkreślić, że z dużą łatwością, prędkością i powodzeniem uczą się w ten sposób czytać te dzieci, które nie mają większych problemów edukacyjnych.

Mówimy tu przede wszystkim o metodzie, które z powodzeniem funkcjonuje już od naprawdę wielu lat, a jej podstawy bazują na wynikach wielu potwierdzonych badań neuropsychologicznych. Nie brak też jeszcze bardziej wartościowych, wieloletnich doświadczeń zarówno tych terapeutycznych, jak i logopedycznych. Nauka czytania dla dzieci, chociażby elementarzem do nauki czytania sylabami może zagwarantować świetne efekty, ponieważ opiera się na naturalnej skłonności nasz wszystkich do mówienia za pomocą sylab. 

Założenia podstawowe nauki czytania sylabami

Oferowany elementarz do nauki czytania bazuje na podstawowych założeniach metodologicznych, które proponowane są w strategii nauki czytania sylabami. W dużym uproszczeniu i skrócie – dzieci podejmują się nauki odczytywania sylab, a nie pojedynczych spółgłosek. Nie bierze się to znikąd. Otóż nikt z nas nie słyszy spółgłosek w izolacji, a zatem wymawianych oddzielnie. Przykład – wymawiając spółgłoskę „t”, wykorzystujemy sylabę „ty” bądź „te”.

Rozpoznawanie przez dzieci spółgłosek w sylabach jest zgodne z tym, co wyznają najwybitniejsi językoznawcy na całym świecie. Są oni zdania, że posiadanie pełnej świadomości tego, że każdy wyraz zbudowany jest z sylab to bardzo ważny etap, a jednocześnie nietrudny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Sama umiejętność wydzielania głosek w wyrazach jest kształtowana dopiero w dalszej kolejności, na etapie nauki czytania oraz pisania.

 

Wybierając „Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową” fundujesz swojemu dziecku oraz sobie praktyczne narzędzie do tego, aby w bardzo przyjazny sposób podejść do jednej z najważniejszych, a jednocześnie podstawowych umiejętności swojego dziecka – do czytania. Należy zrobić wszystko, aby sama nauka była jak najbardziej atrakcyjna i przystępna dla młodego ucznia, a owe wydawnictwo dba o to w każdym calu poprzez interesujące ilustracje oraz treści. 

Napisz receznję
Oceń produkt:
Dodaj
Opinie Klientów