POCZEKAJ
Zapisz się na newsletter i bądź zawsze na bieżąco!
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, w tym informacji o rabatach i promocjach od Bookolika Sp. z o.o. z siedzibą Al. Jana Pawła II 43A/37B, 01-001 Warszawa zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
zapisz się
koszyk (0)
Home / Wiek 4-6 lat / edukacja / Elementarz 5latka. Wielka Akademia.
Elementarz 5 latka z ćwiczeniami - zadaniaElementarz 5 latka z ćwiczeniami - zadania - zdjęcie nr 2Elementarz 5 latka z ćwiczeniami - zadania - zdjęcie nr 3Elementarz 5 latka z ćwiczeniami - zadania - zdjęcie nr 4

Elementarz 5latka. Wielka Akademia.

Autor: Monika Majewska
Ilustracje: MoMa
Cena: 16.25 zł   24.99 zł
Wysyłka: 24 godziny + czas dostawy
0 / 0
Seria:
Wydawnictwo:
Bookolika
Data premiery:
2-03-2022
Ilość stron:
96
Rodzaj oprawy:
miękka
Inne książki tego autora
Inne książki z tej serii
Znasz ten produkt? Podziel się opinią
W magazynie pozostało: 81 sztuk
Wysyłka: 24 godziny
Cena: 16.25 zł   24.99 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 12.50 zł
dodaj do ulubionych
Koszt dostawy
Do darmowej dostawy pozostało 53.75 zł
Masz pytania odnośnie produktu, procesu zakupów?
Napisz do nas:
wydawnictwo@bookolika.pl
lub zadzwoń
+48 783 002 983
W pakiecie taniej

Jak dobierać zadania dla 5-latka, aby wspierać jego rozwój?

Najmłodsi przejawiają różne tempo rozwoju, a odmiennie wygląda to także pod kątem potrzeby pomocy ze strony swoich rodziców. Wczesne lata życia, są bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Mają one przełożenie na późniejsze umiejętności. Każdy rodzic, któremu zależy na prawidłowym rozwoju dziecka, powinien wykonywać z nim np. dostosowane zadania dla 5-latka.

Zadania dla 5-latka – czy taka edukacja się sprawdzi?

Na pewno dobrym pomysłem będzie, jeśli wdrożymy odpowiednie zadania dla 5-latka o edukacyjnym charakterze. Na typ etapie rozwoju, dzieci są niezwykle ciekawe otaczającego je świata, stąd bardzo szybko chłoną wiedzę. Zaczynają w tym czasie sporo rozumieć, a przy tym mogą skupić się na dłużej. Nie ma nad czym się wahać, ponieważ takie aktywności będzie na pewno słusznym wyborem, a szczególnie wtedy, kiedy dziecko posiada pewne trudności rozwojowe. Wykonywanie zadań dla 5-latka to czas, kiedy rodzice oraz dziecko mogą mieć wiele dobrej zabawy, gdyż ćwiczenia tego typu zwykle nie są zbyt wymagające. Co więcej, dużą zaletą jest tutaj także to, że pozwalają dzieciom na odkrywanie swoich talentów.

Jakiego typu zadania dla 5-latka są najskuteczniejsze?

Nie zawsze mamy gotowe pomysły na to, jakie zadania przyniosą jednocześnie frajdę, a także pomogą w rozwoju dziecka. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest metoda Glenna Domana, która polega na kilkukrotnym pokazywaniu dziecku kart w danej tematyce. To chociażby nauka cyferek pokazując jedną kartę z cyfrą, a drugą z odpowiadającej jej liczbą misiów lub innych elementów. Jest to jedynie propozycja.

Bardzo dobrym wyjściem są także różnego rodzaju zabawy logiczne, polegające na zastosowaniu zagadek obrazkowych, ale też innych pomocy. Warto przy tym pamiętać o tym, że my jako rodzice także powinniśmy brać czynny udział przy tych zadaniach. Dzieci są świetnymi obserwatorami, dlatego bardzo dobrze wyczuwają, że nie jesteśmy w pełni zaangażowani. Co również istotne, powinniśmy często chwalić swoją pociechę.

Odpowiednie wsparcie rozwoju 5-latka

Może wydawać się niekiedy, że dziecko ma spore braki, a niektóre czynności powinno już wykonywać prawidłowo oraz swobodnie. Należy mieć jednak świadomość, że 5 lat to naprawdę niewiele – dziecko nie zawsze rozwija się w takim samym tempie, jak rówieśnicy. Wówczas, warto wspierać swoje dziecko i zachęcać go do zadań edukacyjnych. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, jakie zabawki wybierzemy, ale też na wybranie zadania. Te muszą być dostosowane zarówno przez pryzmat wieku, ale też zainteresowań. Co więcej, warto jeśli są one przygotowane przez specjalistów. Najważniejsze, aby dziecko czerpało radość z tych zadań, ponieważ w przeciwnym wypadku, może dość szybko się zniechęcić.

Każda aktywność powinna być zakończona pochwałami, ponieważ to najbardziej motywuje do dalszej pracy. Kiedy zauważymy tylko pierwsze oznaki znudzenia, warto zmienić zabawę na inną. W przeciwnym wypadku, zainteresuje się czymś innym, przez co zabraknie zaangażowania do udziału w zabawach.

Napisz receznję
Oceń produkt:
Dodaj
Opinie Klientów